Ostatnia wizyta food trucków w Kielcach

Ostatnia wizyta food trucków w Kielcach

W ubiegły weekend na kieleckich ulicach zagościł Street Food Polska Festival, w ramach którego pojawiły się liczne food trucki serwujące przepyszną kuchnię z różnych zakątków świata. Foodtruckowej imprezy i kosztowania smacznych potraw nie mogły zepsuć nawet deszczowe warunki atmosferyczne.

22 października ulicę Henryka Sienkiewicza w Kielcach udekorował długi sznur żarciowozów obsługujących wielbicieli dań z ciężarówki w całym kraju. Do miasta zjechały najpopularniejsze food trucki w Polsce, które przez cały weekend przyrządzały dla kielczan znakomite przysmaki. Mobilna kuchnia food trucków była tak zróżnicowana, że łechtającą podniebienie potrawę z łatwością mógł znaleźć dla siebie nawet najbardziej wybredny smakosz.

Podczas Street Food Polska Festival goście mogli delektować się specjałami nie tylko ze starej dobrej kuchni polskiej, ale także węgierskiej, azjatyckiej, amerykańskiej i hiszpańskiej. Nie zabrakło również wykwintnych dań wegetariańskich i niebiańskich deserów. Każda z kuchni serwowała zarówno potrawy tradycyjne, jak i unikalne nowości przyrządzane tylko w indywidualnym food trucku.

Półmetrowa zapiekanka dla największych łasuchów

Największym powodzeniem cieszyły się bardziej tradycyjne dania uliczne, jak frytki belgijskie, czy hamburgery. Jednak wiele osób decydowało się także na mniej znane przysmaki, jak chociażby french tacos, czy sajgonki ze strusia. Z kolei na prawdziwych głodomorów czekała gorąca i przepyszna, półmetrowa zapiekanka.

Ulicę Henryka Sienkiewicza odwiedziło kilkanaście food trucków z różnych części kraju, wśród których znalazło się również Centralne Biuro Smaku – laureat European Street Food Awards 2021. Organizator wydarzenia Michał Skoczek oznajmił, że pomimo niekorzystnej pogody udało się zaliczyć komplet 30 zaplanowanych eventów. Dodał również, że definitywnie nie jest to ostatnia wizyta food trucków na kieleckich ulicach.