Łączenie sztuki z innowacją – rzut oka na unikatową ekspozycję na Targach Kielce

Łączenie sztuki z innowacją – rzut oka na unikatową ekspozycję na Targach Kielce

W dniach od 21 do 24 maja, Targi Kielce staną się miejscem, gdzie innowacje w przemyśle przetwórstwa tworzyw sztucznych spotkają się z niepowtarzalną wystawą sztuki. Każdy zwiedzający będzie miał okazję podziwiać ponad 100 dzieł artystycznych, stworzonych przez osoby działające w branży, m.in. liderów firm operujących na rynkach międzynarodowych. Hala A zaprasza na prezentację dzieł takich jak obrazy sprowadzone z galerii paryskiej i mediolańskiej czy rzeźby wykonane z tworzyw sztucznych.

Magdalena Laabs, malarka i założycielka Laabs Art Gallery, podkreśla, że eksponowane prace są dowodem na to, jak sztuka może inspirować do tworzenia innowacji i wnosić świeże spojrzenie do świata technologii. Wraz ze swoim mężem Adamem prowadzą Rolbatch Laabs, firmę inżynieryjną specjalizującą się w technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych. Znając obie te sfery – sztuki i nowoczesnej technologii, stworzyli unikalne projekty, które będą eksponowane na targach Plastpol 2024.

Wśród pokazywanych prac, odwiedzający będą mogli podziwiać nagrodzone dzieła autorstwa małżeństwa Laabs, które zdobyły prestiżowe tytuły Artista d’Europa. Obrazy takie jak „Mysterious Beauty with Feather Crown” („Tajemnicza Piękność z Koroną z Piór”) Magdaleny Laabs czy „The Spirit of Speed” („Duch Prędkości”) Adama Laabs były prezentowane m.in. w mediolańskiej galerii Antonio Battaglia. Adam Laabs został również doceniony za „The Strength of the Bull in the Shadow of Speed” („Siła Byka w Cieniu Prędkości”), które było prezentowane w paryskiej Thuillier Gallery. Na wystawie nie zabraknie też najnowszego dzieła Magdaleny – „Herald of Happiness” („Zwiastun Szczęścia”).

Na targach Plastpol 2024, zwiedzający będą mieli okazję podziwiać nie tylko dzieła rodziny Laabs. Będą tam również prezentowane prace innych artystów, takich jak Beata Filek czy Jolanta Kurzela oraz Claire Dubois, które współpracują z Laabs Art Gallery. Tom Dierick z firmy BEGRA pokaże swoje rzeźby z tworzyw sztucznych, nawiązujące do połączenia sztuki z technologią.

Rodzina Laabs, którą będziemy mogli spotkać na stoisku A-130 w hali A, podzieli się z odwiedzającymi swoimi inspiracjami oraz pasją do sztuki. W trakcie targów ogłoszą również powstanie nowej fundacji – „Da Vinci”, która ma na celu wspieranie młodych artystów i umożliwienie im eksploracji nowych technik i prezentacji ich prac szerszej publiczności.

Laabs Art Gallery, znana z promocji artystycznych talentów oraz integracji sztuki z przemysłem, kontynuuje swoją misję. Planują dalsze projekty łączące sztukę z technologią oraz tworzenie fundacji wspierającej młodych artystów. Targi Plastpol 2024 to nie tylko okazja do podziwiania sztuki, ale również do refleksji nad przyszłością technologii. Magdalena Laabs zaprasza na kolejne edycje targów, które z pewnością przyniosą jeszcze więcej innowacji i artystycznych wrażeń.