Klocki Fest – druga edycja niezapomnianego święta dla miłośników klocków LEGO w Kielcach

Klocki Fest – druga edycja niezapomnianego święta dla miłośników klocków LEGO w Kielcach

W dniu 1 czerwca, hala Centrum Kongresowego Targów Kielce zamieni się w krainę kreatywnej i pełnej zabawy magii. Klocki Fest, będący festiwalem dla rodzin z pasją do klocków, obiecuje zafundować uczestnikom szereg atrakcyjnych rozrywek. Po raz drugi, organizatorzy z Targów Kielce zapewniają chwile radosnej zabawy z klockami oraz możliwość spotkania znanych Legotuberów.

Jako część Klocki Fest, odwiedzający będą mogli nabyć zestawy klocków odpowiednie dla różnych grup wiekowych czy wspólnie tworzyć unikalne konstrukcje. Centrum Kongresowe Targów Kielce przygotuje także prezentacje działających robotów skonstruowanych z klocków LEGO oraz ekspozycję makiet i modeli. Dzieci będą miały okazję do zabawy w specjalnie wyznaczonym obszarze, gdzie dostępne będą animacje i słodkie przekąski.

Spotkania z popularnymi twórcami filmików o klockach LEGO zapewnią ciekawe doświadczenia. Goście będą mieli okazję poznać Michała i jego Klocki, Ciocię od Klocków, Łukasza Góreckiego oraz Michała z Klocki z Zapałem. Te unikalne spotkania pozwolą uczestnikom dowiedzieć się więcej o prowadzeniu kanałów w mediach społecznościowych i nagrywaniu filmów, jak również umożliwią rozmowy o tworzeniu klockowych konstrukcji z ulubionymi twórcami.

Warsztaty z zaproszonymi Legotuberami to kolejna okazja dla najmłodszych do nauki i zabawy. Uczestnicy będą mogli skonstruować własną stację kosmiczną, poznać tajniki ninja lub stworzyć grę planszową. Starsze dzieci będą miały okazję wziąć udział w warsztatach rozwijających kreatywność, filmowania oraz doskonalenia umiejętności konstrukcyjnych. Dodatkowo, istnieje możliwość malowania klockami podczas warsztatów mozaikowych.

Klocki Fest to także okazja do odświeżenia kolekcji zabawek poprzez wymianę. Rodzice mogą przynieść zabawki w dobrym stanie i zamienić je na inne, które przyciągną uwagę ich dzieci. Niektóre z zabawek zostaną przekazane na aukcję charytatywną na rzecz małego Olafa Rogowskiego.

Goście festiwalu będą mogli przenieść się w czasie dzięki strefie retro, gdzie dostępne będą gry sprzed lat na Commodore, Nintendo, NES i innych urządzeniach z lat 70., 80. i 90., a fani piłki nożnej będą mogli zagrać w FIFA 96. Dodatkowo, goście będą mieli okazję do gry w planszówki oraz udziału w mini turnieju.

Centrum Kongresowe Targów Kielce zaprasza również firmy specjalizujące się w odtwarzaniu zestawów klocków z lat 80 i 90. Rodzice będą mogli wrócić pamięcią do czasów dzikiego zachodu, pirackiego statku czy komisariatu policji i sprzedać klocki, którymi już nie bawią się ich dzieci.

Na terenie festiwalu znajdzie się również strefa dmuchawców z zamkami, trampolinami i skoczniami oraz gigantycznym boiskiem do gry w piłkarzyki.

Bilety na to wydarzenie można nabyć na stronie internetowej Targów Kielce. Organizatorzy organizują również konkurs artystyczny na temat klocków LEGO, który trwa do 30 maja. Szczegóły konkursu oraz bilety na wydarzenie dostępne są na stronie Klocki Fest – to wyjątkowa okazja do niezapomnianej zabawy dla całej rodziny!