Poważny incydent na zalewie w Cedzynie: kolizja dwóch skuterów wodnych

Poważny incydent na zalewie w Cedzynie: kolizja dwóch skuterów wodnych

Na zalewie w malowniczym Cedzynie doszło do niebezpiecznego zdarzenia, kiedy to dwa skutery wodne zderzyły się ze sobą. Informacje o incydencie przekazała Małgorzata Perkowska-Kiepas, która pełni funkcję oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Wypadek miał miejsce w południe, dokładnie o godzinie 12.00. W jednym ze skuterów podróżowała 19-letnia dziewczyna, która była również kierującą pojazdem. Drugą osobą na tym skuterze był jej rówieśnik. Tymczasem, drugi skuter obsługiwał 19-latek, a obok niego siedziała 17-letnia pasażerka – relacjonuje rzeczniczka policji.

Do miejsca zdarzenia natychmiast wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jeden z młodych ludzi, który uczestniczył w wypadku został przetransportowany do szpitala przez załogę LPR.

Obecnie trwają intensywne działania policji mające na celu ustalenie rzeczywistych okoliczności oraz przebiegu tego dramatycznego zdarzenia. Jak dodaje Małgorzata Perkowska-Kiepas, niezbędne jest również ustalenie tożsamości osoby, która w momencie kolizji znajdowała się za sterami jednego ze skuterów, gdyż dotychczasowe relacje na ten temat są niespójne.

Wszyscy uczestnicy tragicznego wypadku byli trzeźwi w momencie jego wystąpienia.