Entuzjastyczne przyjęcie kieleckiego pikniku "Kielce dla Ciebie" przez lokalnych mieszkańców

Entuzjastyczne przyjęcie kieleckiego pikniku "Kielce dla Ciebie" przez lokalnych mieszkańców

Rodzinny piknik „Kielce dla Ciebie” odbył się w parku miejskim przy muszli koncertowej. Ten uroczy event został zorganizowany w związku z obchodami Dnia Samorządu Terytorialnego, które miały miejsce w poniedziałek, 27 maja. Wydarzenie to przyciągnęło tłumy mieszkańców miasta Kielce, którzy z radością skorzystali z oferty pikniku.

Scena na muszli koncertowej gościła wielu artystów. Zobaczyć można było występy podopiecznych Domu Kultury „Zameczek”, Młodzieżowego Domu Kultury oraz artystów z Kieleckiego Teatru Tańca. Odwiedzający mieli także możliwość skorzystania z różnorodnych warsztatów – od plastycznych, poprzez gry zręcznościowe, po rozwiązywanie łamigłówek.

Piknik oferował również rozmaite atrakcje kulinarne. Goście mogli delektować się ciepłymi przekąskami takimi jak grochówka, a także cukrową watą czy orzeźwiającą wodą z saturatora. Ponadto odwiedzający mieli okazję nauczyć się pierwszej pomocy przedmedycznej oraz skorzystać z przejażdżki konnej.

Iwona Sabat, reprezentująca Urząd Miasta w Kielcach, podkreślała, że głównym celem pikniku było zintegrowanie rodzin oraz zapewnienie im możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Zaznaczyła również, że był to świetny moment na integracje mieszkańców Kielc z osobami pochodzącymi spoza Polski.

W trakcie pikniku, jedna z nagród w konkursie „Za co kocham Kielce” została przyznana kobiecie pochodzącej z Białorusi, mieszkającej w Kielcach od dwóch lat. Piknik „Kielce dla Ciebie” został zorganizowany właśnie dla takich osób, aby mogły one poczuć się częścią społeczności.

Na stoisku Energetycznego Centrum Nauki Industria odwiedzający mieli okazję dowiedzieć się czym są polimery i termokurczliwość. Wszyscy chętni mogli również pod okiem edukatorów wykonać własnoręcznie zaprojektowane zawieszki, które mogły posłużyć jako prezent dla ich mam.