Świętokrzyskie: Policja zabezpieczyła 14 kg narkotyków i 55 tysięcy złotych

Świętokrzyskie: Policja zabezpieczyła 14 kg narkotyków i 55 tysięcy złotych

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej zabezpieczyli na terenie województwa świętokrzyskiego kilkanaście kilogramów narkotyków i kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch podejrzanych, z których jeden przebywa w areszcie śledczym.

W wyniku prowadzonego dochodzenia policjanci ze Skarżyska-Kamiennej namierzyli osoby sprzedające nielegalne substancje odurzające. Po zatrzymaniu podejrzanych uzyskali również adresy kilku mieszkań na terenie woj. świętokrzyskiego – w powiecie skarżyskim, koneckim i kieleckim. Funkcjonariusze przeszukali lokale, zabezpieczając znaczne ilości narkotyków i pieniędzy.

Okazało się, że po zakończeniu przeszukiwań w rękach stróżów prawa znalazło się w sumie 13 kg amfetaminy, 1 kg marihuany, 27 pigułek extasy i 55 tys. zł. w gotówce. Rzecznik prasowy policji świętokrzyskiej Damian Janus poinformował, że zarekwirowane pieniądze prawdopodobnie pochodzą z działalności narkotykowej.

Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia

W trakcie śledztwa skarżyscy policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych – 34-latka z powiatu koneckiego i 35-latka z powiatu kieleckiego. Mężczyźni zostali umieszczeni w areszcie policyjnym, gdzie prokuratura przedstawiła im zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających.

Natomiast w ubiegły piątek sąd przychylił się do wniosku prokuratora i umieścił 34-latka w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Podejrzanym grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.