Niedzielne spacery w parku miejskim i na stadionie leśnym w Kielcach

Niedzielne spacery w parku miejskim i na stadionie leśnym w Kielcach

Zbliżająca się wiosna sprawia, że dni stają się coraz cieplejsze, a przyroda zaczyna powoli budzić się do życia. Z tego względu w ostatni weekend wielu kielczan zdecydowało się na skorzystanie z pięknej pogody i wybranie się na rodzinny spacer po miejskich zieleńcach. Największe tłumy pojawiły się w parku miejskim i na stadionie leśnym.

Kieleckie zieleńce cieszyły się dużym zainteresowaniem przede wszystkim w niedzielę, gdy liczne rodziny z dziećmi postanowiły wybrać się na poobiedni spacer. Alejki parku miejskiego i leśnego stadionu bardzo szybko ożyły pełnią życia, goszcząc na swoich ścieżkach nie tylko dzieci, młodzież i dorosłych, ale także merdające ogonem czworonogi.

Na stadion leśny przybyły tłumy niedzielnych spacerowiczów

Stadion leśny był szczególnie oblegany i na całym obszarze można było spotkać mnóstwo ludzi, którzy ochoczo korzystali z promiennych dni wiosennej aury. Kielczanie tłumnie przybywali na stadion i do parku, fundując sobie znakomitą rekreację w formie spacerów rodzinnych, spacerów ze swoimi szczekającymi pupilami, wycieczek rowerowych, czy nordic walkingu.

Zarówno park miejski, jak i stadion leśny w Kielcach to jedne z najpopularniejszych miejsc na popołudniowy relaks i zdrowotny spacerek z całą rodziną. Ponadto, kieleckie zieleńce oferują też różne atrakcje dla najmłodszych oraz wygodne ławki w otoczeniu zielonych drzew, gdzie można naładować swoje baterie i chociaż na chwilę uciec od zgiełku wielkiego miasta.

Sprawdź też miejsca w Kielcach, które warto odwiedzić.