"Ciuchcia Ponidzie" – odkryj uroki Świętokrzyskiego na kolei wąskotorowej już od maja

"Ciuchcia Ponidzie" – odkryj uroki Świętokrzyskiego na kolei wąskotorowej już od maja

Świętokrzyska Kolejka Wąskotorowa, popularnie zwana „Ciuchcią Ponidzie”, jest gotowa przywitać pierwszych turystów już na początku maja. Ta niepowtarzalna atrakcja pozwala na podziwianie malowniczej przyrody i unikalnych krajobrazów Ponidzia podczas ponadgodzinnej podróży. Katarzyna Wydrzyńska, odpowiedzialna za zarządzanie kolejką, podkreśla, że sezon turystyczny 2021 przyniesie pewne nowości.

W nadchodzącym sezonie do dyspozycji pasażerów zostanie oddany nowy wagon, nazywany „rumuńskim”. Dysponuje on 39 miejscami siedzącymi z fotelami ustawionymi naprzeciwko siebie, co sprzyja swobodnym rozmowom i integracji pasażerów. Tym samym flota „Ciuchci Ponidzie” zwiększa się do czterech wagonów – trzech zamkniętych oraz jednego otwartego w stylu retro. Łącznie na pokładzie znajduje się 161 komfortowych miejsc siedzących.

Klienci indywidualni mogą skorzystać z oferty niedzielnych wycieczek. Trasa, która jest niezmieniona, rozpoczyna się o 10.30 na stacji kolejki wąskotorowej w Jędrzejowie. Pociąg pokonuje trasę przez Jasionnę i Wygodę, docierając ostatecznie do Motkowic. Tam przewidziany jest kilkugodzinny odpoczynek z możliwością zorganizowania ogniska. Powrót do Jędrzejowa następuje około godziny 16.

Wydrzyńska podkreśla, że „Ciuchcia Ponidzie” to atrakcja dla wszystkich – zarówno dla najmłodszych jak i starszych pasażerów. Zapewniając dostępność dla osób poruszających się na wózkach, kolejka oferuje niezapomnianą przygodę podróżniczą połączoną ze zwiedzaniem Ziemi Jędrzejowskiej.

W długi majowy weekend „Ciuchcia Ponidzie” będzie czynna dodatkowo 1, 3 i 5 maja. Bilety kosztują 38 zł za normalny bilet i 31 zł za ulgowy. Miejsca na pokładzie można rezerwować telefonicznie, dzwoniąc pod numer 695 592 836.

Nie da się ukryć, że popularność Świętokrzyskiej Kolejki Wąskotorowej rośnie – w poprzednim sezonie skorzystało z niej blisko 8 tysięcy osób.