Rekrutacja do przedszkoli w Kielcach zakończona: 62 dzieci bez miejsca

Rekrutacja do przedszkoli w Kielcach zakończona: 62 dzieci bez miejsca

Zasłony opadły na proces naboru do przedszkoli w Kielcach, pozostawiając 62 dzieci bez przypisanej placówki. Oznacza to, że te dzieci nie zostały przyjęte do żadnego z przedszkoli wybranych przez ich rodziców. Postęp ten nastąpił niedawno, gdy proces rekrutacji do tych oświatowych instytucji dobiegł końca.

Marcin Chłodnicki, zastępca prezydenta Kielc, usiłuje załagodzić niepokój rodziców. Zabezpiecza, położywszy nacisk na fakt, że liczba dostępnych miejsc w przedszkolach nadal jest znacznie większa niż liczba dzieci, które nie zostały przydzielone do żadnej placówki. Wskazuje on, że na ten rok gmina Kielce przeznaczyła łącznie 5132 miejsca w przedszkolach.

Chłodnicki mówi: „Mamy wystarczającą liczbę miejsc. Nie da się jednak ukryć, że niektóre placówki cieszą się większym zainteresowaniem, a inne mniejszym. Po tym naborze mamy ogółem 453 wolne miejsca.”

Urząd Miasta Kielce planuje wysłać listy do rodziców, którzy nie zdołali znaleźć miejsca dla swoich dzieci w żadnym przedszkolu. Listy te będą zawierały informacje o placówkach, w których nadal są wolne miejsca.

„Spore ilości miejsc pozostają wolne, na przykład w Przedszkolu nr 29 na Osiedlu Jagiellońskim i Przedszkolu nr 9 przy ulicy Orkana, a także w przedszkolu przy ulicy Bukowej”, wymienia Chłodnicki.

Chłodnicki przypomina również rodzicom dzieci, które zostały przyjęte do przedszkola w ramach ostatniego naboru, że mają do 18 kwietnia czas na potwierdzenie chęci skorzystania z miejsca w placówce. W przypadku braku takiego potwierdzenia, ich dzieci nie zostaną przyjęte do przedszkola.