Zaledwie rok po remoncie, zatoka autobusowa w Kielcach znów potrzebuje naprawy

Zaledwie rok po remoncie, zatoka autobusowa w Kielcach znów potrzebuje naprawy

Zatoka autobusowa na ul. Grunwaldzkiej w Kielcach, mimo że została kompleksowo odnowiona, po upływie zaledwie roku ponownie jest w stanie wymagającym natychmiastowego remontu. W związku z tym, od poniedziałku 24 czerwca, zostanie ona czasowo zamknięta dla korzystających z niej pasażerów. Konieczność korzystania z alternatywnego przystanku, znajdującego się o 100 metrów dalej, stała się faktem.

Wspomnijmy, prace remontowe dotyczące wspomnianej zatoki autobusowej, usytuowanej blisko skrzyżowania z ul. Mielczarskiego, dobiegły końca w maju 2023 roku. Jednakże już jesienią tego samego roku na nawierzchni pojawiły się pierwsze problemy – powstawały koleiny.

Renowację tej przestrzeni przeprowadziło Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach. Rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, Jarosław Skrzydło, zapewnia, że szybka reakcja i naprawa nawierzchni zostanie wykonana jako część prac gwarancyjnych.

– Przystanek tymczasowy zostanie zlokalizowany przy buspasie, w pobliżu zakładu WSP Społem. Wykonawca remontu po usunięciu kostki brukowej wraz z zespołem inżynierów MZD dokona oceny, jaki jest faktyczny zakres wymaganych prac. Najprawdopodobniej doszło do pewnej wady w konstrukcji podbudowy betonowej. Szacujemy, że niezbędne prace naprawcze powinny potrwać od miesiąca do półtora miesiąca – informuje.