16-letni chłopiec z kradzionymi przedmiotami i narkotykami w plecaku

16-letni chłopiec z kradzionymi przedmiotami i narkotykami w plecaku

W plecaku szesnastolatka, oprócz skradzionych artykułów, znajdowały się również medykamenty zawierające fentanyl. W ostatnim czasie coraz więcej informacji pojawia się w mediach na temat potencjalnie niebezpiecznych konsekwencji zażywania takich leków w sposób odurzający.

Artur Majchrzak, należący do zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, przekazał, że chłopca zatrzymano w piątek (21 czerwca). Interweniował policjant specjalizujący się w zatrzymywaniu najbardziej niebezpiecznych przestępców. Tego dnia oficer pełnił obowiązki wolne od służby i robił zakupy w jednym z marketów zlokalizowanych na osiedlu Szydłówek w Kielcach.

W poprzedni piątek około godziny 17:00 funkcjonariusze z kieleckiego osiedla Na Stoku otrzymali zgłoszenie o aresztowaniu niepełnoletniego w jednym ze sklepów na osiedlu Szydłówek. Funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji należącej do Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymał 16-latka. Młodociany przestępca ukradł kilka produktów spożywczych oraz materac. Jednakże, to nie były jedyne przestępstwa młodego mężczyzny – podczas przeszukania plecaka nastolatka, policjant odnalazł cztery foliowe torebki z zamknięciem strunowym, które zawierały leki z fentanylem – mówi policjant.