Entuzjaści gry w szachy zmagają się w kieleckim parku miejskim

Entuzjaści gry w szachy zmagają się w kieleckim parku miejskim

W parku miejskim w Kielcach odbyło się wydarzenie pod nazwą „Szachowe powitanie wakacji”. Było to pierwsze z serii spotkań dedykowanych sympatykom szachów, a za organizację odpowiedzialna była Fundacja Wsparcia i Rozwoju „DOBRY RUCH”. Na uczestników czekało wiele atrakcji, począwszy od nauki strategii gry, przez miniturnieje, do różnorodnych konkursów. W sumie w event brało udział kilkanaście osób.

Anna Karyś, reprezentantka Fundacji Wsparcia i Rozwoju „DOBRY RUCH”, gorąco zachęca do udziału w wydarzeniu. Przybliża jego formułę, podkreślając, że jest ono skierowane do osób w każdym wieku, bez względu na poziom zaawansowania. Podkreśla również, że przyjście do parku to nie tylko możliwość pogrania w szachy, ale przede wszystkim świetna okazja do zabawy i integracji. Zwraca uwagę, że na szachownicy płci czy wiek przeciwników nie mają znaczenia – to tylko przyczynia się do radości płynącej z gry.

Cykl szachowych spotkań w kieleckim parku miejskim trwał do czwartku 27 czerwca, a aktywności odbywały się w godzinach od 11:00 do 15:00. Całość zakończyła się w piątek 28 czerwca, kiedy to odbył się finałowy turniej.