Tragedia o włos uniknięta: pijany kierowca Volkswagenem spowodował wypadek

Tragedia o włos uniknięta: pijany kierowca Volkswagenem spowodował wypadek

W Opatowcu, w powiecie kazimierskim doszło do zdarzenia drogowego, którego sprawcą był nietrzeźwy 40-letni mężczyzna. Za kółkiem swojego volkswagena miał ponad 3 promile alkoholu we krwi. To odurzenie prawdopodobnie przyczyniło się do wypadku, który mógł skończyć się tragicznie.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek (24 czerwca), po godzinie 17.15 na trasie krajowej numer 79. Kierujący volkswagenem niespodziewanie zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym renaultem. Za kierownicą tego drugiego pojazdu siedział 71-letni mężczyzna.

Jak podaje policja świętokrzyska, w wyniku kolizji lekkie obrażenia odniosła pasażerka renaulta. Została ona przetransportowana do najbliższego szpitala na dalsze badania i opatrzenie. Po interwencji medycznej, kobieta opuściła placówkę zdrowia.

Nietrzeźwego 40-latka, sprawcę wypadku, czekają teraz surowe konsekwencje prawne. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on we krwi ponad 3 promile alkoholu, co jest poważnym przestępstwem. Za jazdę w takim stanie i spowodowanie wypadku zapewne spotka go odpowiednia kara.