35. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków z udziałem 120 kolarzy rozpoczyna się w Łodzi

35. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków z udziałem 120 kolarzy rozpoczyna się w Łodzi

Nadchodzący środek tygodnia oznacza rozpoczęcie 35. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków, który przyciągnął aż ponad 120 cyklistów do jego listy startowej. Wydarzenie to swoje początki będzie miało w mieście Łódź.

Peleton, składający się z wielu barw, rozpocznie swoją rywalizację w Koluszkach w czwartek, by finalnie dotrzeć do mety znajdującej się w Kielcach. Przed startem ostatniego etapu, zawodnicy zgromadzą się w miejscowości Jędrzejów. Całkowita długość trasy wyścigu wynosi imponujące 800 kilometrów.

Pierwsze próby sił odbędą się już w środę – planowane są dwa etapy: z Łodzi do Zduńskiej Woli oraz z Konstantynowa Łódzkiego do Skierniewic. Czwartek wydaje się być największym wyzwaniem dla zawodników – czeka ich pokonanie dystansu 216 km z Koluszek do Kielc. Peleton w stolicy Świętokrzyskiego pojawi się od strony Zagnańska, przemierzając ulice Witosa i Szybowcową. Następnie kierując się w stronę Masłowa, przejdzie przez Wolę Kopcową oraz Domaszowice, by o godzinie 19.00 zakończyć etap przy ulicy Sandomierskiej w Kielcach.

Końcowa rywalizacja wyścigu nastąpi w ostatnim dniu, kiedy to zawodnicy wystartują o godzinie 11.20 z Jędrzejowa z ulicy Piłsudskiego przy Centrum Kultury. Ten etap będzie miał długość 146 km i planowany jest do zakończenia około godziny 14.30 w Jaworznie.

35. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków posiada miejsce w światowym kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) w grupie Europe Tour i rozgrywany jest w klasie – 2.2 UCI. Polskie Radio Kielce ma zaszczyt być jednym z patronów medialnych trzydniowego wydarzenia.