Remont ul. Seminaryjskiej Kielcach budzi niezadowolenie wśród mieszkańców i kierowców

Remont ul. Seminaryjskiej Kielcach budzi niezadowolenie wśród mieszkańców i kierowców

Zarówno mieszkańcy, jak i użytkownicy drogi wyrażają swoje obawy i frustracje dotyczące przebudowy ul. Seminaryjskiej w Kielcach, zwracając uwagę na brak widocznej liczby pracowników na placu budowy oraz wolne tempo prac. Mimo to, Miejski Zarząd Dróg w Kielcach nie uważa, że może sobie coś zarzucić w kontekście prowadzenia inwestycji.

Prace nad modernizacją ul. Seminaryjskiej w Kielcach ruszyły w połowie maja. Na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Jana Pawła II i Ogrodową a skrzyżowaniem z ulicą Tarnowską wprowadzono jednokierunkowy ruch kołowy. Dodatkowo, na skrzyżowaniu ul. Seminaryjskiej z ulicami Jana Pawła II i Ogrodową, sygnalizacja świetlna została wyłączona i na jej miejsce zostało ustawione tymczasowe rondo.

Kierujący pojazdami i lokalni mieszkańcy bez ogródek wyrażają swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji przekształcenia tej części infrastruktury drogowej. W mediach społecznościowych pojawiają się komentarze, które krytykują tempo realizacji prac: „Zamiast kilku tygodni, prace potrwają dwa lata”, „Pracuję blisko tej miejscowości i od kilku dni nie widziałem tam nikogo pracującego. Albo brakuje ludzi do pracy, albo coś jest tu źle zorganizowane”.