Tragiczne zdarzenie na drodze krajowej nr 79 w powiecie staszowskim

Tragiczne zdarzenie na drodze krajowej nr 79 w powiecie staszowskim

Dramatyczne zderzenie dwóch samochodów marki Audi i Mitsubishi miało miejsce wieczorem w poniedziałek, dokładnie o 21:30, na terenie miejscowości Luszyca, leżącej w gminie Połaniec. Droga krajowa nr 79, na której doszło do wypadku, przez dłuższy czas była nieprzejezdna z powodu prac prowadzonych przez służby ratunkowe.

W akcji udział brało aż pięć jednostek straży pożarnej oraz lokalna policja. Funkcjonariusze staszowskiej komendy starali się jak najdokładniej odtworzyć przebieg zdarzenia, by ustalić odpowiedzialność za tragedię.

Rzecznik prasowy staszowskich stróżów prawa, aspirant Joanna Szczepaniak podała, że na podstawie relacji 26-letniego kierowcy Mitsubishi, pojazd marki Audi nagle zjechał na przeciwny pas ruchu, czemu towarzyszyło utrata kontroli nad pojazdem. Następnie doszło do zderzenia obu samochodów.

Po wypadku 26-latek trafił natychmiast do szpitala, ale na szczęście jego stan zdrowia nie budzi obaw lekarzy. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Kierujący Audi, 47-letni mężczyzna, usiłował uciec z miejsca wypadku pieszo. Na szczęście jego próba została udaremniona przez świadków zdarzenia. Choć na miejscu wypadku nie przyznał się do bycia kierowcą audi, świadek utrzymuje inaczej. Policja kontynuuje dochodzenie w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia.