Letnie rozkłady jazdy w kieleckiej komunikacji miejskiej – rozbudowane szczegóły planowanych zmian

Letnie rozkłady jazdy w kieleckiej komunikacji miejskiej – rozbudowane szczegóły planowanych zmian

Zbliżający się okres wakacyjny przyniesie istotne modyfikacje w funkcjonowaniu miejskiego transportu w Kielcach. W nadchodzących dniach, na wielu liniach autobusowych, wprowadzane będą letnie plany kursowania. Te regulacje będą miały szczególny wpływ na najczęściej eksploatowane linie oraz te, które zazwyczaj wykorzystywane są przez uczniów i studentów.

Kierująca Zarządem Transportu Miejskiego w Kielcach, Barbara Damian, informuje, że planowane zmiany w harmonogramie kursów miejskich autobusów, jak to miało miejsce rok temu, wprowadzane będą dwuetapowo. Pierwsza faza zmian zacznie obowiązywać od nadchodzącej soboty, 22 czerwca.

Barbara Damian tłumaczy szczegółowo, że letnie regulacje wprowadzane są ze względu na charakterystyczny dla tego okresu spadek liczby pasażerów. Od najbliższej soboty rozpoczną one obowiązywać na następujących liniach: 4, 5, 21, 30, 36, 102, 107. Natomiast drugi etap modyfikacji w rozkładzie jazdy autobusów miejskich wejdzie w życie od soboty 29 czerwca i będzie dotyczył linii: 8, 13, 34, 35, 46, 114.

Miejskie pojazdy komunikacyjne zaczną funkcjonować z mniejszą regularnością, natomiast trasy ich przejazdów pozostaną bez zmian. Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego przypomina także, że w okresie letnim zawieszony zostanie ruch na linii 104.

Barbara Damian dodaje również, że w dni wolne od pracy ekstensywnie kursować będą tzw. „linie cmentarne”, czyli F i Z, które będą docierać aż do zalewu w Cedzynie.

Obowiązywanie planów letniego rozkładu jazdy jest zaplanowane do końca sierpnia bieżącego roku.