Przebudowa centralnej części miasta zakończona – więcej miejsca dla restauracji

Przebudowa centralnej części miasta zakończona – więcej miejsca dla restauracji

Przebudowa centralnego obszaru miasta, w tym Rynku i fragmentu ulicy Warszawskiej, została niedawno zakończona. Projekt obejmował różnorodne aspekty, takie jak nowe nasadzenia, modernizacja fontanny oraz dodanie elementów małej architektury. Prace budowlane, które stanowiły część szerszego projektu zielonej rewitalizacji, są teraz ukończone – informuje rzecznik urzędu miasta.

Są jednak pewne czynności, które nadal mogą być wykonywane w ramach tego zadania. Władze miasta wyjaśniają, że działania takie jak sprzątanie terenu czy rozsypanie kory w miejscach z nasadzeniami mogą nadal mieć miejsce. W przypadku Rynku te prace są już w toku.

Projekt obejmował łącznie cztery lokalizacje i 23 kwietnia wykonawca przekazał do urzędu miasta powiadomienie o zakończeniu prac budowlanych wraz z odpowiednią dokumentacją. Ta dokumentacja jest obecnie analizowana pod kątem zgodności z postanowieniami umowy – wyjaśnia Marcin Januchta, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Januchta dodaje, że „procedura odbioru musi rozpocząć się w ciągu 14 dni od złożenia przez wykonawcę zawiadomienia”. Ten czas jest przeznaczony na zapoznanie się z dokumentacją oraz ustalenie terminu odbioru. Z tego powodu niektóre obszary mogą nadal być ogrodzone.

Równocześnie urzędnik informuje, że jednym z priorytetów jest jak najszybsze udostępnienie przestrzeni na ogródki gastronomiczne. Po podpisaniu odpowiednich umów dzierżawy, restauratorzy mogą otrzymać dostęp do tej przestrzeni jeszcze przed majowym weekendem. Rzecznik daje do zrozumienia, że niektóre z tych ogródków mogą zostać otwarte już w tym czasie.

Na koniec, rzecznik uspokaja, że „powierzchnia ogródków na Rynku nie będzie mniejsza”, wręcz przeciwnie – została powiększona z około 1286 metrów kwadratowych w 2023 roku do obecnie ponad 1313 metrów kwadratowych. Na chwilę obecną otrzymano już 9 wniosków o dzierżawę od restauratorów.