Alarm bombowy w Sądzie Okręgowym w Kielcach: 243 osoby ewakuowane

Alarm bombowy w Sądzie Okręgowym w Kielcach: 243 osoby ewakuowane

Podjęto decyzję o gwałtownej ewakuacji Sądu Okręgowego w Kielcach, z powodu informacji o potencjalnej groźbie terrorystycznej. W tym momencie, organy ścigania dokładają wszelkich starań, aby ustalić dane personalne jednostki, która fałszywie zgłosiła zagrożenie.

Informacje od policji mówią, że dzwoniono do sądu tuż przed godziną 12 w wtorkowy dzień, podając informacje o umieszczeniu materiału wybuchowego w obrębie budynku sądowego. Po zapadnięciu decyzji przez prezydenta sądu, natychmiast przystąpiono do ewakuacji 243 ludzi. W miejscu potencjalnego zagrożenia pojawiły się służby porządkowe, w tym nieetatowa grupa minersko-pirotechniczna, a także przewodnik z psem służbowym.

Mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach udzielając informacji na ten temat powiedziała: „W ramach prowadzonych czynności na terenie budynku Sądu Okręgowego wykluczono istnienie jakichkolwiek niebezpiecznych materiałów. Dlatego też wszyscy ewakuowani mogli bezpiecznie wrócić do budynku”.

Tomasz Durlej, pełniący funkcję rzecznika prasowego sądu, potwierdził, że sytuacja została już opanowana. „Alarm trwał półtorej godziny. Teraz wszyscy wracają do swoich obowiązków” – skomentował.