Rozdanie Platynowych Indeksów Politechniki Świętokrzyskiej dla 27 wybitnych uczestników konkursu

Rozdanie Platynowych Indeksów Politechniki Świętokrzyskiej dla 27 wybitnych uczestników konkursu

Podczas finałowej gali na terenie Politechniki Świętokrzyskiej doszło do rozstrzygnięcia konkursu „O Platynowy Indeks Politechniki Świętokrzyskiej”. Ten konkurs stanowi element projektu „Dziś uczeń – jutro student”, finansowanego ze środków programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027”. Wicemarszałek Renata Janik osobiście pogratulowała laureatom, którym udało się zdobyć bezwarunkowe przyjęcie na studia bez konieczności przechodzenia przez standardową ścieżkę rekrutacji.

Zwycięskie drużyny podczas ceremonii miały okazję demonstrować efekty swojej kilkumiesięcznej pracy. Główną nagrodą była możliwość rozpoczęcia studiów bez udziału w typowym procesie rekrutacji. Wszystko zaczęło się jesienią 2023 roku, kiedy to zgłosiło się 24 zespoły w siedmiu różnych kategoriach. Ostatecznie, wyróżniono osiem zespołów, a trzy z nich otrzymały specjalne wyróżnienia. Łącznie, 27 osób otrzymało Platynowy Indeks, co jest niezwykle prestiżową nagrodą dla uczniów ze szkół świętokrzyskich.

Wicemarszałek Renata Janik wyraziła swoją radość z faktu, iż tak wiele młodych osób korzysta z projektu „Dziś uczeń – jutro student”, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 55 milionów złotych. Wypowiedziała również słowa uznania dla Politechniki Świętokrzyskiej oraz podkreśliła cel projektu, którym jest pokazanie młodzieży możliwości edukacyjnych i zawodowych na terenie ich regionu.

Głównym celem konkursu było zainspirowanie młodych ludzi do rozwijania swoich talentów, umożliwienie im zapoznania się z realiami życia akademickiego oraz prezentacja możliwości, jakie daje studiowanie na Politechnice Świętokrzyskiej. Dodatkowo, uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej o perspektywach zatrudnienia w czołowych firmach regionu.

Politechnika Świętokrzyska wspólnie z kilkunastoma partnerami realizuje program „Dziś uczeń – jutro student”, skierowany do ponad 9 tysięcy maturzystów z regionu świętokrzyskiego. W ramach udziału w projekcie, młodzi ludzie mieli okazję uczestniczyć w niestandardowym doradztwie zawodowym, praktycznych zajęciach na uczelniach wyższych, a także w warsztatach z efektywnego uczenia się.

Projekt „Dziś uczeń – jutro student” ruszył we wrześniu 2023 roku i potrwa do czerwca 2027 roku. Na czele projektu stoi Politechnika Świętokrzyska, która współpracuje ściśle z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz z 11 samorządami powiatowymi naszego województwa.