Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej 753 w Bielinach

Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej 753 w Bielinach

Na drodze wojewódzkiej numer 753, na odcinku przebiegającym przez miejscowość Bieliny, miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe. Służby ratunkowe, w tym policja, biorą czynny udział w utrzymaniu bezpieczeństwa i kontrolowaniu sytuacji. Do akcji ratunkowej skierowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowania Ratunkowego, który przetransportował jedną z osób poszkodowanych do szpitala.

Wypadek wydarzył się nieco po godzinie 8:00 na terenie Bielin przy drodze wojewódzkiej oznaczonej numerem 753. Kierujący pojazdem marki Daewoo, z nieznanych jeszcze powodów, zjechał na pas ruchu przeznaczony dla nadjeżdżających pojazdów, gdzie doszło do czołowej kolizji z jadącym naprzeciwko samochodem Peugeot Partner. Za kierownicą tego drugiego pojazdu siedział trzeźwy mężczyzna w wieku 29 lat.

Młodsza aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach podała informacje na temat skutków tragicznego zdarzenia. W wyniku potężnej siły uderzenia, pasażerka jadąca Daewoo została wyrzucona na zewnątrz pojazdu. Na miejsce zdarzenia wezwano karetki, które przewiozły do szpitala 80-letniego kierowcę Daewoo oraz wspomnianą już 76-letnią pasażerkę.

Miejsce wypadku jest stale monitorowane przez policję. Droga wojewódzka numer 753 pozostaje zablokowana dla ruchu w obu kierunkach.