Apel policji wobec zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych

Apel policji wobec zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych

Ze względu na nadchodzący Dzień Wszystkich Świętych, liczba odwiedzających miejsca pochówku w regionie świętokrzyskim gwałtownie rośnie. Takie zjawisko przekłada się na wzmożony ruch pojazdów w pobliżu cmentarzy, co jednocześnie niesie ze sobą zwiększone ryzyko kradzieży. W związku z powyższym, funkcjonariusze policji apelują do społeczeństwa o zachowanie ostrożności podczas tego wyjątkowego okresu.

Z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach dobywają się głosy pełne rad dla obywateli. Małgorzata Perkowska-Kiepas, jedna z policyjnych przedstawicielek, wskazuje na to, aby emocje związane ze świętem nie przysłoniły nam zdrowego rozsądku i czujności.

Oficer Perkowska-Kiepas zaleca unikanie zabierania na cmentarz wartościowych przedmiotów oraz dużej ilości gotówki. Zamiast standardowych torebek, warto wybrać modele, które można nosić przewieszone przez ramię i trzymać zawsze przed sobą. Ostrzega też przed pozostawianiem torebek bez opieki, na przykład na ławkach, podczas sprzątania grobów. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie swoich rzeczy pod opieką innej osoby towarzyszącej nam podczas wizyty na cmentarzu.

W okresie święta zauważa się także wzmożony ruch samochodowy. Bardzo wiele osób decyduje się na dłuższe podróże. Piesi powinni pamiętać o konieczności noszenia elementów odblaskowych, co jest zalecane nawet w obszarach miejskich.

Podczas Dnia Wszystkich Świętych, porządek wokół nekropolii będzie utrzymywany nie tylko przez policję, ale również przez przedstawicieli innych służb. Należy również zwrócić uwagę na to, że przy wielu cmentarzach może zostać wprowadzona zmieniona organizacja ruchu. Konieczne jest więc szczególne skupienie na oznaczeniach drogowych oraz zapoznanie się ze znakami ręcznymi wykonywanymi przez funkcjonariuszy, którzy będą kierować ruchem w razie wystąpienia zatorów.