Wypadek turystki na terenie zamku w Chęcinach

Wypadek turystki na terenie zamku w Chęcinach

Kiedy turystka postanowiła skracać sobie drogę nieznakowanym szlakiem na terenie zamku w Chęcinach, doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Gubiąc się poza wyznaczonymi trasami, straciła równowagę i stoczyła ze skarpy. Tragiczne wydarzenie miało miejsce w czwartek, 7 września, nieco przed godziną dziesiątą rano, jak potwierdza Marcin Bajur, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Z powodu nagłego upadku turystki, na miejsce zdarzenia natychmiast zostały wezwane służby ratunkowe. Strażacy oraz grupa ratowników z Kielc szybko dotarli na miejsce i udzielili pomocy poszkodowanej. Jak donosi jeden ze strażaków, kobieta została bezpiecznie ewakuowana ze zbocza i przekazana pod opiekę medyczną. Okazało się, że w wyniku upadku doznała otwartego złamania, co wymagało natychmiastowego przetransportowania jej do szpitala.

Podczas akcji ratunkowej zaangażowane były trzy jednostki straży pożarnej oraz specjalistyczna grupa ratownictwa medycznego. O tragicznym incydencie poinformowała nas Monika Majchrzyk, dyrektor Zamku Królewskiego w Chęcinach. Jak zaznacza, kobieta poruszała się po niewłaściwej trasie, która nie jest przeznaczona dla turystów.

Dyrektor apeluje do odwiedzających o zachowanie ostrożności podczas zwiedzania oraz przestrzeganie wytycznych dotyczących bezpieczeństwa. Prosi również o korzystanie tylko z oficjalnie oznakowanych szlaków turystycznych, aby uniknąć podobnych wypadków w przyszłości.