Planowane uruchomienie nowego oddziału ortopedycznego w regionie świętokrzyskim

Planowane uruchomienie nowego oddziału ortopedycznego w regionie świętokrzyskim

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) ogłosił konkurs związany z planowanym uruchomieniem nowego oddziału ortopedycznego na terenie naszego regionu. Wydarzenie to jest odpowiedzią na potrzeby lokalnego szpitala MSWiA w Kielcach, który wielokrotnie zgłaszał takie zapotrzebowanie.

Dyrektor świętokrzyskiego NFZ, Małgorzata Kiebzak, tłumaczy powody ogłoszenia konkursu. Zaznacza, że decyzja ta została podjęta po wielokrotnym otrzymaniu wniosków od dyrekcji szpitala MSWiA w Kielcach. Od 1 marca tego roku placówka posiada szpitalny oddział ratunkowy, którego bezpieczeństwo powinno być gwarantowane przez całodobową opiekę ortopedów. Z tego względu, mając na uwadze potrzeby szpitala MSWiA, podjęto decyzję o ogłoszeniu konkursu na utworzenie oddziału ortopedii.

Konkurs ogłoszony przez świętokrzyski oddział NFZ trwa aż do 18 września. Wszystkie oferty będą oceniane pod kątem spełnienia wymogów formalno-prawnych. Po pomyślnym zakończeniu procesu, planuje się uruchomić nowy oddział ortopedii w szpitalu MSWiA przy ulicy Wojska Polskiego już od 1 października.