Poradnia fizjoterapeutyczna w Narodowym Funduszu Zdrowia oferuje bezpłatne porady

Poradnia fizjoterapeutyczna w Narodowym Funduszu Zdrowia oferuje bezpłatne porady

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, zlokalizowany przy alei IX Wieków Kielc, otworzył swoje drzwi dla wszystkich, którzy szukali porad fizjoterapeutycznych w środę 6 września. W ich sali obsługi klienta specjaliści byli gotowi pomóc każdemu, kto pojawił się z potrzebą skonsultowania problemów zdrowotnych.

Dagmara Borowiec, ekspert ds. profilaktyki, zwraca uwagę, że tym razem spotkanie koncentrowało się na problemach z kręgosłupem, które stają się coraz powszechniejsze wśród różnych grup wiekowych, od dzieci po seniorów. Tym samym, decyzja o uruchomieniu konsultacji z fizjoterapeutami była odpowiedzią na ten rosnący trend. Borowiec podkreśla jednak, że nie tylko problemy z kręgosłupem były tematem spotkania – każdy miał możliwość zmierzenia ciśnienia krwi, sprawdzenia poziomu glukozy lub wykonania analizy składu ciała.

Wśród tych, którzy skorzystali z bezpłatnej porady, byli między innymi pan Zbigniew i pan Eugeniusz. Pan Zbigniew przyznał, że od jakiegoś czasu boryka się z intensywnym bólem kręgosłupa i ma nadzieję, że pomoc fizjoterapeuty przyniesie ulgę. Pan Eugeniusz też cierpi na dolegliwości kręgosłupa i wyraził swoje uznanie dla organizacji takich spotkań.

Akcja przebiegała pod hasłem „Środa z profilaktyką” i była częścią regularnie organizowanych przez świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia działań promujących zdrowy styl życia i profilaktykę zdrowotną.