Utrudnienia na drodze krajowej nr 73: kolizja dwóch samochodów w Kielcach

Utrudnienia na drodze krajowej nr 73: kolizja dwóch samochodów w Kielcach

Kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę podczas podróżowania drogą krajową nr 73, prowadzącą z Kielc do Bilczy. W Kielcach, na skrzyżowaniu ulic Ściegiennego, Leśniówka i Kalinowej, doszło do kolizji pomiędzy dwoma samochodami osobowymi. W wyniku tego zdarzenia, cztery osoby zostały przewiezione do szpitala.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Małgorzata Pędzik, udzieliła informacji na temat zdarzenia. Według jej relacji, mężczyzna lat 38, który kierował samochodem marki Honda, nie ustąpił pierwszeństwa innemu pojazdowi podczas wyjeżdżania z ulicy Leśniówka. Ten drugi pojazd, marki Volvo, prowadził 31-letni kierowca, który jechał z ulicy Kalinowej.

Zespół ratownictwa medycznego został wezwany na miejsce zdarzenia i podjął decyzję o przewiezieniu czterech pasażerów hondy – jednej dorosłej kobiety i trzech dzieci – do szpitala w celu przeprowadzenia badań. Na szczęście, obaj kierowcy wyszli z kolizji bez żadnych obrażeń. Wyniki badania alkomatem potwierdziły, że obaj byli trzeźwi w momencie zdarzenia. W rejonie miejsca wypadku wprowadzono ruch wahadłowy, co może powodować utrudnienia dla innych użytkowników drogi.