Bliskie spotkanie z katastrofą: kolizja na ulicy Żelaznej w Kielcach

Bliskie spotkanie z katastrofą: kolizja na ulicy Żelaznej w Kielcach

Wtorkowe przedpołudnie, 19 września, mogło przynieść tragiczne skutki dla uczestników drogowej kolizji, która miała miejsce na terenie Kielc, przy ulicy Żelaznej. Wynikłem tego niefortunnego zdarzenia było zderzenie pojazdu ciężarowego ze standardowym samochodem osobowym.

Policja otrzymała powiadomienie o wypadku krótko przed godziną dziesiątą. Głównymi aktorami tej niebezpiecznej sytuacji byli kierowca ciężarówki scania z naczepą, który miał 27 lat i kobieta w wieku 40 lat, kierująca osobowym autem marki skoda.

Według relacji starszego aspiranta Artura Majchrzaka z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji, młody mężczyzna jadący ciężarówką w kierunku ulicy Gosiewskiego nie zachował należytej ostrożności podczas zmiany pasa ruchu. Nie ustąpił pierwszeństwa i doszło do zderzenia z prawidłowo poruszającą się skodą.

Zetknięcie pojazdów spowodowało, że skoda znalazła się poza swoim pasem ruchu, po czym uderzyła w barierki po przekroczeniu pasa zieleni. W samochodzie osobowym oprócz kobiety podróżowało również dwóch nieletnich pasażerów. Przeżyli wszyscy nienaruszeni, a badanie alkomatem wykazało, że obie osoby kierujące były trzeźwe.

Kierowca ciężarówki, który spowodował wypadek, otrzymał mandat w wysokości 1250 złotych i 10 punktów karnych.