Zaproszenie na festiwal tanga w ramach Świętokrzyskiego Festiwalu Wiatru

Zaproszenie na festiwal tanga w ramach Świętokrzyskiego Festiwalu Wiatru

Świętokrzyskie Stowarzyszenie miłośników Tanga Argentyńskiego „El Viento”, co w tłumaczeniu oznacza „wiatr”, ma zaszczyt zaprosić na specjalne wydarzenie pod tytułem „Tango wiatrem ukołysze”. Jest to jedno z licznych wydarzeń, które będą miały miejsce podczas tegorocznego Festiwalu Wiatru.

Wszystkich chętnych stowarzyszenie serdecznie zaprasza na 23 września. W tym dniu, w Parku Miejskim w Kielcach, o godzinie 15:00 odbędzie się bezpłatna lekcja tanga argentyńskiego dla osób początkujących. Wydarzenie będzie miało miejsce w muszli koncertowej parku. Bezpośrednio po lekcji, od godziny 16:00 do 18:00, przewidziany jest koncert „Tomasz Drabina. TANGREEN”. Będzie to autorska aranżacja tang i przebojów międzywojennych z Warszawy, Buenos Aires i Paryża. Repertuar koncertu uzupełnią kompozycje i tanga autorstwa Tomasza Drabiny. Udział w koncercie jest bezpłatny.

W przypadku złej pogody, wydarzenie odbędzie się na Scenie Letniej Kieleckiego Centrum Kultury.

Drugą część projektu stanowi Milonga, czyli spotkanie taneczne z muzyką zapewnioną przez DJ-a Mateusza Stacha. Wydarzenie to odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach i potrwa od godziny 19:00 do 23:00. Organizatorem tej części jest również Stowarzyszenie „El Viento”.

Festiwal „Tango wiatrem ukołysze” jest realizowany dzięki finansowemu wsparciu ze strony Urzędu Miasta Kielce.