Postępy w remoncie kieleckiego dworca kolejowego: otwarcie planowane na koniec roku

Postępy w remoncie kieleckiego dworca kolejowego: otwarcie planowane na koniec roku

Trwająca renowacja dworca kolejowego w Kielcach jest już na finiszu, z planowanym ukończeniem jeszcze w tym roku. Przeprowadzone modernizacje obejmują nową fasadę, dodatkowe pomieszczenia użytkowe oraz oświetlony napis powyżej głównego wejścia.

Bartłomiej Sarna, członek zespołu prasowego PKP S.A., podkreśla, że obecnie skupiają się na pracach wykończeniowych wewnątrz budynku. Wyjaśnia, że ukończono już posadzki na parterze i piętrach centralnej części budynku. Prace nad montażem lastrykowej okładziny posadzki oraz sufitu podwieszanego w holu są również w toku. Wszystkie cztery klatki schodowe zostały już pokryte lastrykową okładziną. Ponadto, montaż witryn przyszłych lokali komercyjnych został sfinalizowany, a w południowym skrzydle są przeprowadzane ostatnie roboty w przyszłych pomieszczeniach Straży Ochrony Kolei. Dodatkowo, prace instalacyjne są prowadzone na całym terenie obiektu.

Sarna kontynuuje, informując o rozpoczęciu prac budowlanych związanych z zagospodarowaniem terenu wokół dworca. Część chodników przy południowym skrzydle została już wykonana, a prace nad nawierzchnią od strony parkingu i skrzydła północnego są kontynuowane. Przy wejściu od strony miasta powstały nowe schody i podjazdy dla osób korzystających z wózków.

Przedstawiciel PKP S.A. potwierdził, że oczekiwany termin zakończenia inwestycji i otwarcia modernizowanego dworca kolejowego w Kielcach to koniec tego roku. Koszt całego przedsięwzięcia wynosi ponad 44 miliony złotych, a pieniądze na ten cel pochodzą od inwestora, czyli Polskich Kolei Państwowych S.A. Wykonawcą prac jest lokalna firma MGBuilding.