Planowany montaż sygnalizacji świetlnej na jednym z kieleckich skrzyżowań

Planowany montaż sygnalizacji świetlnej na jednym z kieleckich skrzyżowań

Zarówno Miejski Zarząd Dróg (MZD) jak i część radnych Kielc widzi potrzebę wdrożenia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu dwóch ulic w mieście, a mianowicie 1 Maja oraz Przemysława Gosiewskiego. Jak informuje rzecznik MZD, Jarosław Skrzydło, instalacja świateł drogowych w tym miejscu stanowiłaby najkorzystniejsze rozwiązanie.

Skrzydło wyraźnie podkreśla, że celem jest doprowadzenie do zamontowania świateł na wspomnianym skrzyżowaniu, ponieważ to rozwiązanie gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. W trakcie budowy węzła Żelazna w latach 2011-2013, przewidziano możliwość konieczności instalacji sygnalizacji świetlnej. W rezultacie, istnieje już tam odpowiednia infrastruktura do wprowadzenia przewodów. Rzecznik nie ujawnia wszystkich szczegółów, jednak sugeruje, że mają pomysł na przyspieszenie realizacji tego projektu.

Potrzebę montażu sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu podnosi także Anna Myślińska, radna z Koalicji Obywatelskiej. Od lat to miejsce generuje wiele problemów, zwłaszcza dla kierowców, którzy czują się tam niepewnie. W rezultacie doszło tam do wielu kolizji. Radna Myślińska w 2022 roku zwróciła się z interpelacją w tej sprawie, jednak wówczas MZD uznało, że sytuacja jest akceptowalna. Jednak ostatnie zdarzenia drogowe na tym skrzyżowaniu dowodzą, że jest inaczej.

Jak na razie nie ma jeszcze oficjalnej informacji kiedy miasto podjęłoby decyzję dotyczącą instalacji sygnalizacji świetlnej oraz czy znajdą się na to środki finansowe. Szacunki MZD wskazują, że koszt takiej inwestycji wynosiłby około ćwierć miliona złotych.