Kielecki rower miejski: rosnąca popularność i perspektywy rozwoju

Kielecki rower miejski: rosnąca popularność i perspektywy rozwoju

Popularność kieleckiego roweru miejskiego nieustannie wzrasta, co potwierdzają statystyki z każdego kolejnego miesiąca. W okresie wakacyjnym klienci przejechali na wypożyczonych rowerach łącznie aż 130 tysięcy kilometrów. Marcując nadchodzący piątek, 22 września, miasto planuje umożliwić wypożyczenie rowerów za jedyne działanie monetarne, czyli złotówkę.

Marcin Chłodnicki, pełniący funkcję zastępcy prezydenta Kielc, jest przekonany, że kielecki rower miejski stał się integralną częścią krajobrazu miasta. Opiera swoje twierdzenie na danych statystycznych zgromadzonych podczas ostatnich tygodni.

W okresie letnim klienci korzystali z usług wypożyczania rowerów 40 tysięcy razy, pokonując przy tym dystans 130 tysięcy kilometrów. To daje nam sumę 20 tysięcy godzin spędzonych na jednośladach – wyjaśnia wiceprezydent miasta.

Chłodnicki dodaje również, że rozważane jest poszerzenie zakresu działalności wypożyczalni. Przypomina także, że na początku roku miasto zdecydowało o rozbudowie floty rowerów o dodatkowe 55 sztuk: 50 tradycyjnych modeli i 5 rowerów elektrycznych. Obecnie w Kielcach dostępnych jest 300 rowerów tradycyjnych, 35 elektrycznych, 10 typu cargo oraz 5 rowerów tandemowych, które można wypożyczyć na jednej z 57 stacji rowerowych.

– To dopiero pierwszy pełny sezon działania kieleckiego roweru miejskiego. Po jego zakończeniu planujemy przeprowadzić analizę rozmieszczenia stacji i częstości ich użytkowania. W tym roku dokupiliśmy kilkadziesiąt pojazdów, reagując na rosnące zapotrzebowanie. Nie wykluczamy, że w przyszłości liczba dostępnych rowerów będzie jeszcze większa. Cenimy sobie też wszelkie uwagi i sugestie mieszkańców w tej kwestii – podsumowuje Marcin Chłodnicki.