Głos ekonomii społecznej regionu świętokrzyskiego na Targach Kielce

Głos ekonomii społecznej regionu świętokrzyskiego na Targach Kielce

Spotkanie przedstawicieli sektora ekonomii społecznej z regionu świętokrzyskiego odbędzie się na terenie Targów Kielce. Planowane jest na środę, 27 września, a punktualnie o godzinie 10.00 zacznie się w sali Omega. W trakcie spotkania będą poruszane tematy dotyczące wsparcia i perspektyw rozwojowych dla organizacji pozarządowych działających w obszarze ekonomii społecznej. Przywódcy i reprezentanci sektora zdobędą informacje na temat możliwości pomocy oraz strategii rozwoju dla swojej organizacji. Wszystkimi szczegółami podzielą się regionalne centra ekonomii społecznej.

Konferencja prasowa w tej sprawie odbyła się w czwartek, 21 września, w Centrum Integracji Społecznej Caritas. Podczas spotkania zostały zaprezentowane cele zbliżającej się konferencji. Dariusz Kurcman, reprezentujący Kielecko-Ostrowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, mówił o planowanych dyskusjach na temat stanu obecnej ekonomii społecznej. Zaznaczył również, że skupią się na możliwościach jej rozwoju, podsumują wykonane prace oraz efekty dotychczasowych działań w ramach dwóch pierwszych odsłon ośrodków wsparcia ekonomii społecznej. Wizję na nadchodzące lata 2023-2028 przedstawią sektorowi pozarządowemu.

Dariusz Kurcman poinformował również, że od listopada 2023 roku rozpoczną się działania w ramach kolejnych dwóch projektów ośrodków wsparcia ekonomii społecznej na terenie naszego województwa.

Ważnym aspektem tych projektów będą także dostępne dotacje. Przewidziane są fundusze na tworzenie miejsc pracy w tzw. przedsiębiorstwach społecznych. Te środki pozwolą organizacjom zatrudnić pracowników i funkcjonować efektywniej.