Zmiany w kieleckim transporcie miejskim od 1 września

Zmiany w kieleckim transporcie miejskim od 1 września

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego oraz zakończenie okresu wakacyjnego niesie za sobą szereg zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Kielcach. Od 1 września, pasażerowie mogą spodziewać się modyfikacji w trasach i rozkładach jazdy niektórych linii autobusowych. Zmiany te podyktowane są przede wszystkim koniecznością dostosowania się do powrotu uczniów do szkół oraz zakończeniem remontów drogowych.

Barbara Damian, pełniąca rolę dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach, przekazała informacje o przywróceniu przedwakacyjnych rozkładów jazdy. Z dniem 1 września, większa liczba autobusów na liniach numer 8, 25, 30, 34, 35, 46 oraz 53 będzie kursować po mieście. W planach jest również zwiększenie częstotliwości kursowania pojazdów na liniach numer 13, 102 i 107.

Zmieni się również sposób obsługi trasy do cmentarza w miejscowości Cedzyna oraz dwóch tras prowadzących do osiedla Jagiellońskiego. Autobusy linii F i Z, które w czasie wakacji kończyły kurs na przystanku Cedzyna-Zalew, od września wrócą do obsługi trasy kończącej się na cmentarzu. Ponadto, zakończenie remontu ulicy Karczówkowskiej pozwoli na przywrócenie przejazdów autobusów linii numer 28 i 108 tą trasą.

Ciekawostką jest także zmiana trasy linii numer 18. Wybrane kursy tej linii zostaną wydłużone od miejscowości Micigózd w gminie Piekoszów do miejscowości Promnik w gminie Strawczyn. Ta decyzja wynika z obowiązywania porozumienia zawartego między władzami miasta Kielce a gminą Strawczyn.

Na koniec warto przypomnieć studentom korzystającym z linii numer 104, że od 2 października będą mogli oni ponownie korzystać z tej linii dowożącej ich do kieleckich uczelni.