Roztańczone lato na Kadzielni: drugi dzień Magicznego Zakończenia Wakacji

Roztańczone lato na Kadzielni: drugi dzień Magicznego Zakończenia Wakacji

Niezapomniany, muzyczny sobotni wieczór, 26 sierpnia, przyciągnął tłumy do kieleckiej Kadzielni. Wszystko to za sprawą drugiego koncertu festiwalu o nazwie Magiczne Zakończenie Wakacji. Na scenie zaprezentowali się popularni artyści, takie jak Dawid Kwiatkowski, Margaret, Blanka, Alvaro Soler, Agnieszka Chylińska i Sylwia Grzeszczak, którzy swoją muzyką sprawili, że publiczność dosłownie zatraciła się w gorących rytmach.

Wśród prezentowanych na scenie kreacji artystów, nie sposób było nie zauważyć oryginalnych stylizacji. Szczególnie uderzyła w oczy Margaret, która zaprezentowała się w skąpo zakrywającym ciało kostiumie w kolorze lawendy. Natomiast Dawid Kwiatkowski zdecydował się na bardziej stonowany strój – elegancki biały garnitur, którego wygląd podkreślała czerwona róża przypięta do butonierki.

Emocje podczas sobotniego koncertu na Kadzielni osiągnęły zenit, kiedy ogłoszono wyniki głosowania na Przebój Lata 2023 organizowanego przez Radio ZET i Telewizję Polsat. Zwyciężył Oskar Cyms ze swoją piosenką „Niech mówią”, który już wcześniej zdobył uznanie publiczności dzięki zwycięstwu w 18. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Magia letnich koncertów w sercu Kielc jeszcze jednak się nie kończy. Następnego dnia, 27 sierpnia, odbędzie się Świętokrzyska Gala Kabaretowa. Na scenie pojawią się między innymi Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaret K2, Kabaret Moralnego Niepokoju czy Kabaret Młodych Panów. Na szczególne uznanie widzów mogą liczyć Jerzy Kryszak i Szymon Łątkowski.