Ulica Warszawska w Kielcach wreszcie przejezdna, ale wzbudza kontrowersje

Ulica Warszawska w Kielcach wreszcie przejezdna, ale wzbudza kontrowersje

Po niemalże całym roku utrudnień, kielecka ulica Warszawska jest znowu dostępna dla ruchu drogowego w obie strony. Jej otwarcie miało miejsce 19 sierpnia, podczas popołudniowych godzin. Niemniej jednak, mieszkańcy tej dzielnicy stoją na stanowisku, że standard wykonanych prac nie jest zadowalający.

Dla przypomnienia, prace drogowe na ulicy Warszawskiej rozpoczęły się w ubiegłym roku i od września ruch był możliwy jedynie jednym pasem. Jak donosił Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, firma zajmująca się przebudową drogi planowała przywrócić normalny ruch już w kwietniu bieżącego roku. Niestety, niekorzystne warunki atmosferyczne pokrzyżowały te plany.

Zbigniew, jeden z mieszkańców, twierdzi, że remont był niewątpliwie za długotrwały. Zaznacza, że wydłużony okres prac znacznie utrudniał mu życie, gdyż musiał codziennie pokonywać dodatkowo prawie 2.5 kilometra do pracy. Z jego relacji wynika, że jakość prac także pozostawia wiele do życzenia – brakuje m.in. pobocza i dojazdów do kładki. Wyraził również obawy o stan drogi po opadach deszczu.

Jednak to nie tylko Zbigniew jest niezadowolony z jakości robót – podobnego zdania jest Joanna, która twierdzi, że niedługo będzie trzeba przeprowadzić naprawy ze względu na słabą jakość wykonania prac.

Termin na zakończenie wszystkich prac związanych z projektem, w tym budowy nowej drogi na osiedlu Dąbrowa II oraz kanalizacji, to koniec września tego roku. Koszt całego przedsięwzięcia wynosi prawie 25 milionów złotych.