Kielce: Za nami trzecia edycja Marszu Równości

Kielce: Za nami trzecia edycja Marszu Równości

W Kielcach, w samo południe, rozgorzało pełne barw wydarzenie – III Marsz Równości. Wyjątkowy pochód, mający na celu promowanie równości i tolerancji, rozpoczął swoje spotkanie o godzinie 14.00.

Według Małgorzaty Perkowskiej-Kiepas, rzeczniczki Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zadaniem funkcjonariuszy było utrzymanie bezpiecznego ruchu drogowego podczas trwania marszu. Policjanci z kieleckiego wydziału ruchu drogowego byli obecni na trasie, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom.

Zadaniem służb mundurowych było zabezpieczenie trasy marszu, co wiązało się z koniecznością blokady niektórych ulic. Działania te były jednak organizowane z myślą o jak najmniejszych utrudnieniach dla innych użytkowników dróg. Zmiany w organizacji ruchu objęły takie ulice jak: Staszica, Paderewskiego, aleję IX wieków Kielc, Bodzentyńską, Kościuszki i Ewangelicką. Dodatkowo wprowadzone zostały zmiany na Placu Wolności oraz ulicy Hipotecznej – informuje rzeczniczka policji.

Warto także podkreślić, że to nie jedyny masowy event planowany na ten dzień w Kielcach. Miasto przygotowało się na przeprowadzenie aż siedmiu innych zgromadzeń publicznych.