Nowe miasteczko rowerowe w Kielcach: miejsce edukacji i rekreacji dla najmłodszych

Nowe miasteczko rowerowe w Kielcach: miejsce edukacji i rekreacji dla najmłodszych

Za sprawą ostatniej edycji budżetu obywatelskiego, na terenie kieleckiej Szkoły Podstawowej nr 33, powstaje urocze miasteczko rowerowe. Jest to inwestycja, która cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta.

Miasteczko rowerowe, oprócz dostarczania rozrywki i rekreacji, spełnia także funkcje edukacyjne oraz sportowe. Ma ono być przestrzenią otwartą dla wszystkich mieszkańców Kielc, choć korzyści z jego powstania odniosą przede wszystkim najmłodsi kielczanie. To tutaj będą mogli zdobywać wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, a również przystępować do egzaminu na kartę rowerową.

Praktyczne nauki o ruchu drogowym będą prowadzone w bezpiecznych warunkach. Miasteczko będzie wyposażone w skrzyżowanie o ruchu okrężnym, skrzyżowanie równorzędnym oraz skrzyżowanie z drogą podporządkowaną. W planach jest również stworzenie odcinka szutrowego oraz mini przejazdu kolejowego. Uczniowie będą mieli do dyspozycji próg zwalniający, zatoki autobusowe oraz wyznaczone przejścia dla pieszych.

Dodatkowo, przestrzeń miasteczka zostanie uzupełniona o różne elementy małej architektury. Znajdą się tutaj m.in. stojak na rowery, ławki czy kosze na śmieci.

Projekt „Edukacyjne Miasteczko Rowerowe” zdobył poparcie 1046 osób podczas głosowania w ramach ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego Kielc. Całość inwestycji została oszacowana na kwotę około 200 tysięcy złotych.