Tragiczny incydent na przejeździe kolejowym w Stąporkowie: kolizja samochodu z pociągiem

Tragiczny incydent na przejeździe kolejowym w Stąporkowie: kolizja samochodu z pociągiem

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Stąporków doszło do groźnie wyglądającej kolizji, podczas której samochód marki BMW zderzył się z jadącym pociągiem. W wyniku tego tragicznego zdarzenia dwie osoby odniosły obrażenia. Informację o tym niefortunnym incydencie potwierdził sierżant Krzysztof Bernat, pełniący funkcję oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich, w rozmowie z dziennikarzami Radia Kielce.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami policji, szokujący wypadek miał miejsce około godziny 7 rano na przejeździe kolejowym znajdującym się przy ulicy Miłej. Samochód osobowy, w którym znajdowały się cztery osoby, w tym dwoje dzieci, uległ zderzeniu z pociągiem. W wyniku tej kolizji dwie osoby dorosłe doznały obrażeń. Na miejsce natychmiast wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obecnie trwają działania mające na celu ustalenie szczegółów tego tragicznego wydarzenia – relacjonuje sierżant.

W konsekwencji tego wypadku ruch na drodze powiatowej został zablokowany. Policja organizuje objazdy, kierując ruch drogami lokalnymi.

12 pasażerów było na pokładzie pociągu, który poruszał się na trasie Skarżysko-Kamienna-Łódź w momencie kolizji.