Podpisanie aneksu do umowy o współzarządzaniu Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Podpisanie aneksu do umowy o współzarządzaniu Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

W siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego miało miejsce oficjalne przekazanie aneksu do umowy dotyczącej przedłużenia współzarządzania Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Informację o tym wydarzeniu podało Ministerstwo Kultury w środę.

Autorskie podpisy pod dokumentem zamieściły Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Hanna Wróblewska oraz reprezentanci Województwa Świętokrzyskiego – Renata Janik jako marszałek województwa i Anita Koniusz jako członek zarządu tegoż województwa.

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, po Muzeum Narodowym w Kielcach i Filharmonii Świętokrzyskiej, jest najważniejszą instytucją kulturalną na terenie Województwa Świętokrzyskiego. Jest również jedynym dramatycznym teatrem publicznym w całym regionie. Przedstawione zmiany w umowie gwarantują kontynuację współzarządzania Teatrem do końca grudnia 2027 roku.

„Od momentu zawarcia umowy o współzarządzaniu Teatrem w 2020 roku, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego aktywnie wspomaga tę instytucję przez udzielanie dotacji na bieżące działania oraz udział w finansowaniu przebudowy, rozbudowy i nadbudowy zabytkowego gmachu” – głosi komunikat opublikowany w środę na stronie Ministerstwa Kultury. „Planowana inwestycja, którą przewiduje się zrealizować w latach 2020-2024, obejmuje gruntowną renowację i modernizację budynku teatru przy jednoczesnym zachowaniu jego historycznej wartości oraz zgodności z wytycznymi konserwatora zabytków. Kwota ponad 60 mln zł zostanie przeznaczona przez MKiDN na realizację tegoż projektu, natomiast planowane jest jego ukończenie do końca bieżącego roku” – dodano w ogłoszeniu.