Uroczystość wręczenia odznaczeń dla 40 pracowników świętokrzyskiej stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

Uroczystość wręczenia odznaczeń dla 40 pracowników świętokrzyskiej stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

Prawie czterdzieści osób zatrudnionych w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej otrzymało honorowe medale za swoje wysiłki. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w wtorek, 18 czerwca, na terenie stacji, a nagrody rozdawali Krzysztof Saczka, zastępca głównego inspektora sanitarnego oraz Jarosław Ciura, świętokrzyski główny inspektor sanitarny. Okazją do wręczenia wyróżnień były obchody siedemdziesięciolecia istnienia Państwowej Inspekcji Sanitarnej w województwie świętokrzyskim.

Podczas ceremonii związanej z siedemdziesiątą rocznicą Państwowej Inspekcji Sanitarnej w regionie świętokrzyskim, wręczono złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi. Przyznano również medale za długotrwałą służbę oraz odznaczenia resortowe w uznaniu za zasługi dla ochrony zdrowia.

Aleksandra Sutowicz, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach, poinformowała, że łącznie odznaczono niemal 40 osób, w tym Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Powiatowych Inspektorów oraz innych pracowników. Jarosław Ciura, świętokrzyski wojewódzki inspektor sanitarny, otrzymał odznakę honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, którą nadaje minister zdrowia.

Złotym Krzyżem Zasługi zostały uhonorowane dwie osoby: Anna Chrzanowska, Inspektorka z Skarżyska-Kamiennej oraz Krzysztof Socha, Inspektor z Buska-Zdroju. Srebrny Krzyż Zasługi wręczono Grażynie Majewskiej, Inspektorze w Kielcach. Pozostali laureaci, którzy zostali nagrodzeni za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych to Wioletta Adamczyk-Nowak, Barbara Ciechanowska, Ewa Dróżdż, Ewa Frąszczak, Ewa Głaz, Jolanta Rękas-Szylar oraz Leszek Zbrojkiewicz.

Anna Chrzanowska, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Skarżysku-Kamiennej i jedna z laureatek, podziękowała za odznaczenie. Przyznała, że jest dla niej powodem do dumy i zaszczytu, zwłaszcza że od 19 lat jest inspektorem, a w Inspekcji Sanitarnej pracuje już od 50 lat.

Podczas uroczystości głos zabrał również Krzysztof Saczka, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego, który gratulował zebranym ich działalności. Michał Skotnicki, wicewojewoda świętokrzyski, również przemawiał podczas obchodów.