Jarmark na kieleckim deptaku pełen regionalnych atrakcji – druga odsłona Święta Kielc 2024

Jarmark na kieleckim deptaku pełen regionalnych atrakcji – druga odsłona Święta Kielc 2024

Zgodnie z tradycją, ulica Sienkiewicza w Kielcach tętni życiem podczas trwania Święta Kielc 2024. Wtorek 18 czerwca to drugi dzień jarmarku, który przyciąga coraz większe rzesze klientów. Na stoiskach można znaleźć różnorodność towarów, od regionalnej żywności po dzieła sztuki. Sprzedawcy zauważają wzrost liczby kupujących, ale nie ukrywają, że największy tłok spodziewany jest w weekend.

Jarmark rozpoczął się w poniedziałek 17 czerwca i będzie trwać do niedzieli 23 czerwca. Odwiedzający mogą wybierać spośród różnych produktów, takich jak biżuteria, wyroby gastronomiczne czy lokalne produkty spożywcze, dostępne na stoiskach rozmieszczonych wzdłuż ulicy.

Dodatkowo, w dniach od 21 do 23 czerwca, część deptaka między Mostkiem na Silnicy a ulicą Paderewskiego zamieni się w strefę atrakcji. Stoiska edukacyjne i promocyjne różnych instytucji oraz warsztaty będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych. W programie przewidziane są również animacje i gry.

Dzięki zaangażowaniu pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Kieleckiej, na jednym ze stoisk dostępne są unikatowe, ręcznie wykonane przedmioty. Są one bardzo popularne wśród klientów, a największym zainteresowaniem cieszą się różnorodne figurki aniołów.

Jednocześnie, na stoiskach Urzędu Miasta i Wojewódzkiego Urzędu Pracy, zainteresowani mają możliwość zapoznania się z ofertami pracy. Co więcej, dzięki goglom wirtualnej rzeczywistości można doświadczyć jak wygląda praca w wymarzonym zawodzie. Dodatkowo prezentują się służby mundurowe: Straż Miejska, Policja, Straż Pożarna czy Nadleśnictwo Kielce.

Wszyscy chętni mogą korzystać z oferty wystawców codziennie od godziny 11 do 19. Za organizację wydarzenia odpowiada Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych.