Sprawdzenie bezpieczeństwa w pierwszym obozie harcerskim na terenie powiatu koneckiego

Sprawdzenie bezpieczeństwa w pierwszym obozie harcerskim na terenie powiatu koneckiego

Wizyta funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Końskich miała miejsce we wczorajszym dniu w pierwszym obozie harcerskim na terenie powiatu koneckiego, utworzonym na obszarze gminy Radoszyce. Głównym zamiarem tej interwencji była ocena przestrzegania kanonów bezpieczeństwa w tym miejscu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich współdziałali od wczoraj z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Radoszycach, gdzie rozpoczęli inspekcję obozu harcerskiego, który mieści się na terenie powiatu koneckiego. Obóz ZHR z Okręgu Lubelskiego, który jest zlokalizowany w jednym z miasteczek w granicach gminy Radoszyce, jako pierwszy przeszedł kontrolę. Podczas kontroli, oprócz oceny sytuacji, oficerowie przypomnieli podstawowe wytyczne bezpieczeństwa i omówili procedury do stosowania w razie zagrożenia zdrowia lub życia.

Niezwykle ważnym elementem było również oznaczenie drogi prowadzącej do obozu. W przypadku nagłej potrzeby interwencji służb ratunkowych, dobrze widoczne oznakowanie umożliwi służbom szybki dojazd do osób wymagających pomocy. Lokalizacja obozu była także poddawana ocenie przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, aby zapewnić bezpieczny pobyt harcerzy na terenie podległym.