Ostatni etap kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków rozpoczął się w Jędrzejowie

Ostatni etap kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków rozpoczął się w Jędrzejowie

Dzisiejszy dzień przyniósł ze sobą start finałowego etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, który miał swój początek w centrum Jędrzejowa. Wielbiciele sportów na dwóch kółkach mieli okazję obserwować zawodników ruszających z głównego placu miasta, którzy skierowali się w stronę Jaworzna, gdzie miała miejsce ostateczna rywalizacja.

Mimo iż wyścig kolarski Solidarności i Olimpijczyków odbywał się z pewnymi perturbacjami, co było wynikiem niekorzystnych warunków pogodowych, które doprowadziły do odwołania etapu świętokrzyskiego dzień wcześniej, dzielni zawodnicy nie zrażeni tym faktem stanęli na starcie, gotowi do rywalizacji. Centralny plac Jędrzejowa tętnił życiem, gdy wielu z nich przygotowywało się do następnej rundy zmagań.

Na trasie nie zabrakło także funkcjonariuszy policji, którzy czuwali nad bezpieczeństwem nie tylko samych uczestników wyścigu, ale również wszelkich zgromadzonych tam kibiców. Po udanym starcie przed południem kolarze ruszyli w stronę Sędziszowa i Słupi Jędrzejowskiej, aby następnie przekroczyć granice województwa i udać się do celu – Jaworzna.

Podczas całego wydarzenia, policjanci ruchu drogowego, prewencji oraz funkcjonariusze z oddziału prewencji w Kielcach niewzruszenie pilnowali porządku, dbając o bezpieczeństwo zarówno zawodników, jak i entuzjastów tego sportowego wydarzenia.