Bohaterski policjant z Buska-Zdroju przygarnia porzuconego kota podczas swojej służby

Bohaterski policjant z Buska-Zdroju przygarnia porzuconego kota podczas swojej służby

W jednym z zdarzeń, które można określić jako nietypowe dla każdego dnia pracy w stróżach prawa, policjant z Buska-Zdroju, służący w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym, przyjął do swojego domu kota. Ten samotny czworonóg został znaleziony przez funkcjonariusza na środku drogi, a ponieważ nie zgłosił się żaden właściciel, zwierzę otrzymało nowe miejsce zamieszkania u mundurowego.

Podczas pełnienia obowiązków służbowych w czwartkowy wieczór na terenie gminy Busko-Zdrój, patrol składający się z policjantów z miejscowej komendy powiatowej Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego trafił na samotnego kota. Było to około godziny 21, kiedy to patrolując drogę w pobliżu Baranowa, jeden z funkcjonariuszy zauważył małego kota siedzącego na środku drogi.

Zaniepokojony o bezpieczeństwo zwierzęcia, jeden z policjantów postanowił przerwać patrol i podjąć kroki ratunkowe względem czworonoga. Policjant przeniósł go do wnętrza radiowozu, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. W miarę upływu czasu i kontynuacji służby, nie udało się odnaleźć właściciela zwierzęcia, co mogło sugerować, że kot został porzucony.

Policjant, który zdecydował się przygarnąć kota, szybko stworzył silną więź z czworonogiem. Zwierzę zyskało nowy dom u swojego wybawcy – funkcjonariusza policji.