Seniorce z Jędrzejowa oszuści wyłudzili ponad 40 tysięcy złotych

Seniorce z Jędrzejowa oszuści wyłudzili ponad 40 tysięcy złotych

Działania oszustów nie mają granic, a ich ofiarami padają najsłabsi. Do takiego zdarzenia doszło w miniony wtorek, 18 czerwca, kiedy to pewna 78-letnia mieszkańka Jędrzejowa straciła blisko 40 tysięcy złotych. Złodzieje, przebierając się za jej syna, skutecznie wprowadzili staruszkę w błąd i wyłudzili od niej pieniądze.

Wszystko zaczęło się od telefonu, który 78-latka otrzymała od rzekomego syna. Mężczyzna poinformował ją, że jest sprawcą wypadku drogowego, w wyniku którego ranna została ciężarna kobieta, która na skutek zdarzenia poroniła. Przekazał, że aby uniknąć konsekwencji prawnych, potrzebuje finansowego wsparcia. Zrozpaczona matka, wierząc, że może pomóc swojemu synowi uniknąć kary więzienia, zdecydowała się na przekazanie oszczędności.

Przerażona kobieta spakowała domowe oszczędności w torbę i przekazała je obcej kobiecie. Ta pojawiła się niedługo później pod jej adresem, podając się za osobę, która ma zamiar pomóc jej synowi. Tragiczna prawda o oszustwie wyszła na jaw dopiero gdy do domu wrócił prawdziwy syn, który nie miał pojęcia o żadnym wypadku.