Promocja miasta przez sport: Iskra S.A. otrzyma 3,5 miliona złotych od Kielc

Promocja miasta przez sport: Iskra S.A. otrzyma 3,5 miliona złotych od Kielc

13 czerwca bieżącego roku został podpisany dokument, który zobowiązuje miasto Kielce do przekazania Klubowi Sportowemu Iskra S.A sumę 3,5 miliona złotych. Kwota ta ma służyć współpracy w zakresie promowania miasta poprzez działalność sportową. Decyzję o przyznaniu takiej pomocy finansowej lokalni radni podjęli w marcu, a wsparcie pochodzić będzie bezpośrednio z budżetu miejskiego.

Zastępca prezydenta Kielc, Bartłomiej Zapała, nie ukrywał, że warto jest rozpatrywać tego typu inicjatywy jeszcze przed rozpoczęciem roku kalendarzowego. Taka strategia pozwoliłaby na odpowiednie planowanie i gospodarowanie środkami przez klub. Zapała podkreślił takze, że umowa została tak skonstruowana, by maksymalizować widoczność promocji miasta przez sport.

Zapała nie szczędził również słów uznania dla Iskry S.A., stwierdzając, że klub jest jednym z najsilniejszych brandów miasta – niezależnie od nazwy. Dlatego według niego warto inwestować w jego rozwój. Współpraca tego rodzaju przynosi bowiem korzyści obu stronom, a promując miasto przez sport, tworzymy win-win sytuację.