Optymalizacja i bezpieczeństwo podatkowe dla przedsiębiorców – konferencja w Kielcach

Optymalizacja i bezpieczeństwo podatkowe dla przedsiębiorców – konferencja w Kielcach

Kwestia bezpieczeństwa podatkowego była głównym tematem dyskusji podczas konferencji zorganizowanej przez MDDP we współpracy z Centrum Obsługi Inwestora przy Urzędzie Miasta Kielce. Spotkanie stanowiło okazję do omówienia najnowszych wyzwań, przed którymi stoją dzisiejsi przedsiębiorcy.

W interesie władz miasta leży to, żeby ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej poprzez różne instrumenty, w tym zwolnienia od podatków od nieruchomości. Te słowa padły z ust Łukasza Syski, wiceprezydenta miasta. Jak podkreślał, strategiczne partnerstwo ma na celu wprowadzenie zmian korzystnych zarówno dla sektora biznesowego, jak i dla samego miasta.

Szczegółowych informacji na temat możliwości uzyskania zwolnienia od podatku od nieruchomości udzieliła Karolina Kamela, dyrektor Wydziału Podatków, Zarządzania Należnościami i Windykacji Urzędu Miasta Kielce. Według informacji przekazanych przez dyrektorkę, obecnie istnieje cztery uchwały regulujące tę kwestię. W 2024 roku mogą one umożliwić zwolnienie przedsiębiorcom z podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej na inwestycję początkową, obejmującą nowo wybudowane budynki oraz budowle powiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej, w tym produkcyjnej. Przy czym także nowe budynki, których część użytkowa to wysokiej klasy przestrzeń biurowa.

Dodatkowo, od 6 czerwca tego roku obowiązuje uchwała zwalniająca z podatku te inwestycje, które generują nowe miejsca pracy. Natomiast uchwała z 4 kwietnia umożliwia zwolnienie z podatku w sytuacji, gdy budynek przeszedł remont elewacji.