Nowy blok operacyjny w kieleckim szpitalu na Czarnowie to już fakt

Nowy blok operacyjny w kieleckim szpitalu na Czarnowie to już fakt

Z niecierpliwością oczekiwany przez medyków i ich pacjentów projekt inwestycyjny w końcu staje się rzeczywistością. W najbliższy wtorek, 28 maja, zostanie złożony podpis pod umową dotyczącą realizacji budowy nowoczesnego bloku operacyjnego, który będzie częścią Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego na Czarnowie w Kielcach.

Planowany do wybudowania obiekt, którego powierzchnia wyniesie około 7000 metrów kwadratowych, zastąpi aktualne lądowisko dla śmigłowców. W jego strukturze znajdować się będzie między innymi dziewięć przestronnych sal operacyjnych.

W zasobach nowego budynku przewidziano również miejsce na oddział intensywnej terapii anestezjologicznej, sale przeznaczone do wybudzania pacjentów po zabiegach, specjalistyczne pracownie diagnostyczne, pomieszczenia socjalne oraz laboratoria. Ponadto, projekt uwzględnia centralną sterylizację oraz lądowisko dla helikopterów, które zostanie zlokalizowane na dachu bloku operacyjnego.

Prace budowlane mają potrwać około dwóch lat, a ich zakończenie oznaczać będzie rozpoczęcie działalności nowego bloku operacyjnego.