Ponownie otwarte zgłoszenia do Funduszu Młodzieżowego "Młode Świętokrzyskie" – do wygrania do 4 tysięcy złotych

Ponownie otwarte zgłoszenia do Funduszu Młodzieżowego "Młode Świętokrzyskie" – do wygrania do 4 tysięcy złotych

Najnowsza edycja programu „Młode Świętokrzyskie”, skierowanego do młodych mieszkańców województwa świętokrzyskiego w przedziale wiekowym od 15 do 29 lat, została już uruchomiona. Program oferuje młodzieży możliwość uzyskania grantów do kwoty 4 tysięcy złotych na realizację ich własnych projektów, takich jak warsztaty, konferencje czy nawet festiwale filmowe.

Oficjalne rozpoczęcie nowej odsłony Funduszu Młodzieżowego miało miejsce w poniedziałek, 27 maja, na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. – Program jest stworzony z myślą o młodzieży w wieku od 15 do 29 lat, która jest zaangażowana w prace rad młodzieżowych, samorządów szkolnych, studenckich, doktoranckich oraz kół naukowych. Przyznajemy granty na innowacyjne pomysły, które odpowiadają na potrzeby lokalnej społeczności – wyjaśnia Monika Strus-Bilska, wiceprezeska fundacji Centrum Europy Lokalnej.

Na realizację młodzieżowej inicjatywy można otrzymać do 4 tysięcy złotych, natomiast na organizację konferencji przewidziano granty w wysokości 2 tysięcy złotych. Łącznie na wsparcie różnych pomysłów przeznaczono 173 tysiące złotych. Aby ubiegać się o dofinansowanie, należy złożyć wniosek poprzez stronę internetową projektu. Wśród wymagań jest również stworzenie krótkiego filmu prezentującego grupę ubiegającą się o grant oraz wyjaśniającego, dlaczego chcą uzyskać wsparcie.

Podczas inauguracji programu głos zabrał Michał Braun, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności, który sponsoruje omawiany program. Według niego zarówno fundusz grantowy NIW, jak i członkostwo Polski w Unii Europejskiej, daje młodym ludziom coraz więcej szans na rozwój. Braun podkreślił także, że aktywność społeczna jest kluczem do zdobycia cennych na rynku pracy kompetencji.

Nabór wniosków na granty i organizację konferencji potrwa do 17 czerwca. Realizacja projektów dofinansowanych z Funduszu Młodzieżowego możliwa będzie od 15 lipca do 30 listopada.

Ważnym warunkiem do uzyskania dofinansowania jest nawiązanie współpracy z patronem – organizacją pozarządową. Fundacja CEL, poza wsparciem finansowym, oferuje również szkolenia, pomoc animatora i doradztwo w zakresie tworzenia i rozwijania organizacji młodzieżowej.