Wielki wypadek na drodze w Województwie Świętokrzyskim: dwóch nie żyje, ośmioro hospitalizowanych

Wielki wypadek na drodze w Województwie Świętokrzyskim: dwóch nie żyje, ośmioro hospitalizowanych

Wspólnota Beszowa w powiecie staszowskim, województwo świętokrzyskie, stała się miejscem straszliwego wypadku drogowego. Kolizja pomiędzy busem i dwoma samochodami osobowymi przyniosła smutne konsekwencje – dwa zgony oraz osiem osób przewiezionych do szpitala.

Nieszczęśliwe wydarzenie miało miejsce w środę, krótko po godzinie 16. Zostało zadysponowanych pięć ekip ratownictwa medycznego oraz helikopter pogotowia ratunkowego. W akcji uczestniczyło także pięć zastępów strażackich oraz służby policji.

Na miejscu informował o sytuacji st. kpt. Marcin Bajur z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Podkreślił, że dwie osoby zginęły na miejscu, a osiem innych zostało przetransportowane do szpitala. Jeden z uczestników kolizji nie potrzebował hospitalizacji. Droga DK 79 była zablokowana, a policja organizowała objazdy, które mogą utrudniać ruch przez kilka kolejnych godzin.

Pierwsze ustalenia policji wskazują, że 68-letni kierowca busa marki Renault stracił kontrolę nad pojazdem z nieznanych na ten moment przyczyn. Jak podaje asp. Joanna Szczepaniak, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Staszowie, mężczyzna zjechał na przeciwny pas ruchu, co doprowadziło do zderzenia czołowego z samochodem marki Audi, za kierownicą którego siedział 52-latek. W wyniku tego zdarzenia, śmierć poniosła 74-letnia pasażerka Audi oraz 62-letnia pasażerka busa.

Rzeczniczka potwierdziła, że łącznie osiem osób zostało przewiezionych do szpitala, w tym dwie osoby zostały przetransportowane śmigłowcem ratowniczym do Kielc i Krakowa. Pozostałe sześć osób zostało przekazane do opieki szpitali w Staszowie i okolicznych powiatach. Asp. Szczepaniak dodała, że droga będzie prawdopodobnie zablokowana aż do godziny 21.

W busie podróżowała cała jedna rodzina, która wracała z wycieczki do Sandomierza. Trzeci pojazd biorący udział w kolizji, BMW, został jedynie lekko uszkodzony.